my diary

power jóga - moje nová vášeň

2. září 2014 v 15:27 | Mamlena
Na začátku roku 2014 jsem objevila něco krásného. Ihned jsem se do power jógy ponořila naplno. Bohužel jsem se pak musela čtvrt roku léčit s černým kašlem a na závěr toho všeho jsem se věnovala maturitním zkouškám. Jakmile ale bylo vše za mnou, pustila jsem se znovu do cvičení. Poslední dobou jsem řešila problém, jakou práci bych si přála mít. Teď už vím, že bych se chtěla věnovat power józe. Pomáhat ostatním být krásnějšími a spokojenějšími. Konečně mám pocit, že jsem našla cestu, která mě naplňuje. Dala jsem si za cíl, cvičit aspoň jednoukrát týdně, ať se děje, co se děje. Tak snad se poštěstí :)


Powerjóga vychází z hathajógy - jednoho z klasických směrů jógy. Vznikla zhruba v 80. letech 20. století ve Spojených státech. Powerjóga je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. To samé umí také jóga, i když svalová síla u klasické jógy není tak zdůrazňována. V klasické józe je hlavní náplní uvědomění si svého života v jednotě ducha a těla, převážně se jedná o filozofický přístup k životu. Klasická jóga nezdůrazňuje cvičení jako základ. Powerjóga není jóga. Power a slovo jóga, znamená v překladu síla z jógy. Powerjóga se soustřeďuje na třetí a čtvrtý stupeň aštangajógy - osmidílné cesty jógy, na ásany (pozice) a pránajámu - procvičování dechových technik. Powerjóga je pro lidi, kteří nechtějí striktně dodržovat pravidla a nařízení klasické jógy, ale chtějí cvičit. Pouze si vypůjčila pozice z jógy, aby jejich pomocí dokázala lidi přivést přes fyzické zatížení těla k řízenému pohybu, vědomému ovládání těla a k psychické a fyzické relaxaci. Jedná se o komplexní pojetí, při němž procvičíte celé tělo, koncentrujete se, zpevníte svalstvo a vzápětí přichází protažení a uvolnění. Vše je podporováno hlubokým a pravidelným dechem, který tělo zahřívá. Dochází k formování postavy zeštíhlením, k úbytku podkožního tuku uvolněním energetických drah v těle a především k mentálnímu uvolnění a získání soustředěné mysli.Cvičení je založené na pravidelném opakování základních jógových pozic (asán), které jsou dynamicky zařazeny za sebou

Benátská 2014

25. července 2014 v 14:45 | Mamlena
Razím na letošní Benátskou!
Proto mě čekejte až po víkendu. Snad to tam bude v pohodě, možná sem pak dám nějaké fotky :)
Chodíte v létě rádi/často na festivaly?
Na které nejradši?

Mamlena

Vyplňujte bleskovku, ať mám komu dělat diplomky :) → TADY

Čaute, lidi... !

26. června 2012 v 20:00 | Madlenka
Tak jsem tu...
Po dlouhé době jsem našla čas, podívat se, co je tu novýho, opravit ten příšerný design na něco, po čem neoslepnete a uvýst pár věcí na pravou míru. Na střední nějak moc volna nemám, ale co je hlavní, bydlím teď s přítelem a tak nemám ani pomyšlení zabít nudu u mého bločku. Teď mi odjel na výlet a mě není zrovna nejlépe, tak to tu dám trochu dohromady.
Pamatuju si, jak jsem v dobách, kdy jsem na své blogy přidávala nejméně 5 článků denně, nesnášela všechny neaktivní blogy, kde Vám nikdo na komentář neodpoví. Sama sobě se teď směju, protože chápu, že Ti lidi se tenkrát měli asi líp než já, aspoň pokud mají stejný důvod jako já teď. Jsem totiž šťastná a to je, si myslím, to nejdůležitější.
Dneska jsme měli uzavírku známek. Konečně! Jsme snad jediná škola široko daleko, co nekončí v pátek? Zítra teprv nalítneme s hadrama na všechny učebny a laboratoře. Výlet nám nedovolili a tak už pak bude ve čtvrtek jen sportovní den. Ze všech možností jsem si vybrala inline brusle. Budeme jezdit po dráze kolem přehrady, tak to by mohlo být fajn, ne? V pátek už vysvědčení. Budu mít dvě trojky... Jednu ze zeměpisu a pak z matiky.. Z matiky mám ale průměr 2,55 → to naštve!! Jsem zvědavá na ta Vaše vysvědčení... :)

Chorvatsko

22. června 2011 v 0:49 | Madlenka


Ahojte :))
Zítra odjíždím do Chorvatska a vracím se až ve středu hezky do školy už jen na vysvědčení :] ... Konečně snad bude trocha času na dobré podmínky pro můj milovaný blog. ♥ Omlouvám se, ale teď jsem prostě vážně čas neměla. První rok na gymnáziu pro mě byl velmi náročný. Ještěže už je za mnou ;) Prázdniny si hodlám pořádně užít a doufám, že Vy taky!! Zase ale utečou jako voda ...
Jakpak jste se měli??
Madlenka :*

:P Omluvenka

23. března 2011 v 11:18 | Madlenka
Moc se omlouvám všem zde přítomným.. :]
Mám teď drobné problémy, tak jsem ráda, že mám střechu nad hlavou a PC s CPU pouze 400 Hz. Tohle tu stejně píšu z IKT ve škole, protože jindy nemívám čas :D ... Vůbec neříkám, že nechci SB, ale jestli uvážíte, že jsem pro vás nevýhodná, dělejte, jak chcete.. Ale aspoň mi to napište, prosím :)
Krásný den! :*

Soutěž? :)

6. ledna 2011 v 18:28 | Madlenka
Mmm, přijde mi to tu trochu mrtvějšího rázu (spíš nerázu :D) Jaká by se vám líbila soutěž? :) Nemám vůbec potuchy, co je teď právě in a tak.. Na blog už dlouho nemám čas, tak bych potřebovala trochu uvést do nového světa..
Mamlená ;)

Kecy..

5. ledna 2011 v 12:04 | Madlenka
06
Tak doufám, že jste si krásně vychutnali vánoční svátky a teď v plné síle nastoupili do škol :)
Ještě dnes by se tu mohla objevit nová bleskovka a i cenky za tu minulou.. Uvidím, jak stihnu ;).
Chápu, že se tu teď nic moc neděje, ale určitě se to zpraví.

Kdo by chtěl spřátelit → tutok :D

Čááf
Madlenka

Yea :D

19. prosince 2010 v 14:24 | LeSsUsHkA
copyright: LeSsUsHkA
Stále se potřebuju pořádně učit a na blog opravdu nenacházím čas.. :( Ale možná tu bude přibývat učivo, které si přepisuju do Wordu. Aspoň něco :D Prosím, ale pokud kopírujete, aspoň se zdrojem.. Opravdu to opisuju ze svého sešitu.
Mimochodem.. Jak se všichni máte? :)
Připomínám, že v lednu 2011 bude mít blog 3.narozeniny.. Doufám, že se všichni zůčastníte narozeninové oslavy..
Mějte se fanfárově :D
LeSsUsHkA

Učit se a učit.. :)

11. října 2010 v 15:33 | LeSsUsHkA
school
Zaboha nenacházím čas, kdy se tu otočit, tak to prosím nadále respektujte.

Pokusím se sem vždy přidat aspoň nějaké obrázky, videa nebo něco nenáročného.

Stávajícím SB: Prosím, nemažte si mě.
Potenciálním SB: [+]

LeSsUsH

Zpět → marood..

15. září 2010 v 13:05 | LeSsUsHkA
Omlouvám se, ale s nástupem na střední jsem nenašla čas na blog..
Teď jsem nemocná, navíc už mi ho bylo líto :D
Nemažte si mě prosím SB. Zase se to tu rozjede :)

Týden pryč :)

14. srpna 2010 v 21:50 | LeSsUsHkA
Odjíždím na soustředění :) Vracím se až za týden, takže si mě prosím SB nemažte, děkuju :)

A hlasujte prosím ZDE pro LeSsUsHkA :)
Mějte se krásně! :*

zpět z dovči ! ↔ :)

11. července 2010 v 13:49 | LeSsUsHkA
o)
Ahooojec! :)
Vím, vím.. Dlouho jsem tu nebyla :B
Loučení se základkou a dovolená samozřejmě "dala zabrat" :D Upřímně: Neměla jsem na blog ani pomyšlení o:) Ale teď jsem tu.. Odpočatá, opálená, natěšená.. každopádně naprosto upečená letošním pařákem. Není moc dobrý nápad lézt ven ve 2 hodiny odpoledne. Stejně tak ale není dobrý nápad dřepět u kompu. Slibuju, že sem někdy i trochu zavítám. :)
Jinak jak se všichni máte??

Prázdninýý! - Velikonoce

31. března 2010 v 16:47 | LeSsUsHkA
LessinQa.blog.cz
A jsou tu Velikonoce! :))
Vyšlo nám "krásné" jarní počasí, takže se půjde pravděpodobně koledovat s pláštěnkama, ale my holky budeme v teplíčku, že? Co víc si přát..? Možná jen, aby jsme si druhý den dokázaly sednout. :D Přeji vám všem KRÁSNÉ VELIKONOCE, kluci ať mají spoustu vajíček a nových stuh na pomlázce.. A holky snad, dostatek ledový vody :D ;)) eSBéčkám přeju ještě zvlášt: Dáreček pod článkem :*
Konečně trocha odpočinku od denní dřiny ve škole.. Změna: Budu dřít doma.. :D Ještě mě čeká seminárka z fyziky a přepsaná básnička na soutěž. To bude ale rychle z krku a šup na chalupu pracovat a pak za babičkou pokoušet se o voskové kreace na vajíčkách :)) Až na ty čokoládový nadílky místo pravých vajíček a zrušení vynášení smrtky je tenhle svátek alespoň na vesnici docela neposkvrněn Amerikou, Ruskem a vším ostatním.. Doufám, že to tak dlouho vydrží :))

Ještě jednou.. Krásné Velikonoce!
LeSsuŠ :))

Veselé Velikonoce!

Vraůůů, nestíhááám! :D

20. března 2010 v 15:22 | LeSsUsHkA
02

Sorry, sorry, sorry...
Jedním slovem: PŘIJÍMAČKY :( Slibuju, že až budou za mnou, zase se to tu trochu vyšvihne ;) Ale teď holt musím šprtat.. To víte, záleží přece na budoucnosti :D :))
LeSsušááák ♥

přijímačky...?

1. března 2010 v 17:47 | LeSsUsHkA

Omlouvám se, ale tenhle článek nebude nějak extra dlouhý, ptz moc nemůžu psát.. Lidi, co mě normálně vídají, vííí.. :D Momentálně dost nestíhám, tak se opravdu moc omlouvám, že to tu stojí.. Někdo to berte jako pozastavení, někdo jako omezené přidávání článků..
Každopádně si mě prosím nikdo nemažte ze SB.. :) Děkujííí..
Jinak jakpak se všichni máte? Co novýho? ;)

Sorry, sorry, sorry.. :))

21. února 2010 v 14:36 | LeSsUsHkA

Vééélmi se omlouvám..
Nějak jsem nenašla čas. SB jsem jakž takž stíhala kontrolovat, tak doufám, že z této strany žádné stížnosti nebudou :D .. Ale blog už zase stojí a to teda ne! :DDD Přidám zase pár článků, ale nečekejte žádné návaly, protože se těď připravuju na příjímačky, tak asi chápete, že moc času némám. :) Jinak pořád se můžete hlásit:
LeSsUsHkA :))

InDaSchool

4. února 2010 v 8:30 | LeSsUsHkA
Chjoo, tak jsem opět ve škole..
Těšim se na prázdniny. Už jen dnešek, zítřek.. mmm.. :)) Konečně se mi poštěstilo a nejsem nemocná ani psychicky ani fyzikcky, což je optimální zdraví pro ty lyže a snowboard.. Těšim se na ně už dva roky. Nebyl snííh.. :( Teď taky pořád lyžuju a prknuju :D Ááách..Možná pojedem někam do hor, ale stejně bychom jeli maximálně do Harrachova, což mi přijde trochu zbytečný, když bydlíme v Jizerkách, že? Tak vám jen chcu popřát, krásný prázdniny :) ... Ať je všichni sportovci přežijou ve zdraví.. Všichni nesportovci taky.. :))
p.s.: Tu fotku jsem dělala já asi 2 roky nazad :D
LeSs :))

Ať žijou prázdky! *YAHOO*

30. ledna 2010 v 0:11 | LeSsUsHkA
YEAH!
Miluju prázdniny.. Takyže neznám člověka, kterej ne.. :D Každej den mám co dělat (a kdybych neměla, můžu prý jet za babičkou :DD).. Těšim se na ty velký.. To bude pohodáá :)) Co má te v plánu přes dnešek a zítřek? ;)) Doufám, že pořádně užívat života!
Jinak hlaste se sím do soutěží (Jak dobře znáš LessinQa's blog, VGS) bo si udělejte bleskovku..
Důvod, proč vlastně celý tenhle článek píšu.. Přes víkend se tu neobjevím, tak s tím plíís počítejte.. :))
LeSsUsHkA

schooooool!

26. ledna 2010 v 8:20 | LeSsUsHkA
Jou, jou... :D
Ze školy už jsem dlouho nepsala.. o:)
Máme jakž takž volnou hodinu, ve čtvrtek výzo.. 3 dvojky budou.. :/ A mohla bejt jenom jedna.. :( Na matiku jsem fakt debil, takže tam jsem ráda, že nemám za 3 :DD Ale co si asi máte myslet o učitelkách, když vám v pololetí devítky dají dvojku z přírodopisu a ze zemáku?? :D :/ Mmm..Stane se..:D Jsem zvědavá, jak udělám ty přijímačky.. Když jsem si naposledy dělala cvičný scio z matiky, dostala jsem 7,5 bodů z 30 :X... Nevim, jak se chcu dostat na gympl.. Můj drahý je nemocen, takže mu nesmim ráno psát, abych ho nevzbudila.. Víte, kolik je to přemáhání? :DD Včera jsme se.. ehm... dohadovali, že by rád, kdybych seděla na zadku nebo šla na operaci těch kolen a nehrnula se na lyže nebo kolo.. Vnuknul mi tím ale náápad! :DD Jak jsem skončila s florbalem, přestala jakž takž celkově se sportem. Jenom sem tam inliney nebo kolo.. Ty kolena mě ale bolely z florbalu, ale s většinou ostatních sportů se to spíš zlepšovalo. Kdybych zase začla sportovat, alespoň cvičit ty rehabilitační cviky, mohlo by to být zase lepší.. Kubovi to ale radši říkat nebudu :D

Co bude na výzo u vás? :))
LeSsUsHkAaAaA!! :DD

Huh..!

15. ledna 2010 v 21:14 | LeSsUsHkA

Tak jsem včera nastoupila do školy...
No řeknu vám.. Sedim a čumim jak vejr! Nejen, že jsem totálně mimo v učení a nestíhám dopisovat sešity a písemky, ale jsem mimo i v aktuálním dění, ve školní komunitě se teď už řeší úplně něco jinýho.. To na tom nemám nejvíc ráda. Když je člověk dlouho nemocnej a pak se objeví ve škole, najednou je nakraji hloučku a jen se ostatních ptá, co že se uprostřed děje. No teď bude víkend, tak se zkusim aspoň troooošku přiblížit k tý původní zajetý koleji. Zítra asi pojedu za mou drahou... emmm.. za mým drahým celkem. V neděli bych ráda jela někam za babičkou bo tak.. Nemám to zrovna v lásce, a proto teď nechápu, co píšu, ale mám takovou nějakou navštěvavou náladu. Interesting... Hááá... Z obýváku ke mě dolýhá prožité vřeštění dabéra.. Teď poslední dobou mi celkově přijde, že tam dávaj velkýý a nepopsatelný prd. Většinou si pouštím něco z DVka nebo DivXu. Když koukám na TV už to bývá maximálně Óčko nebo MTV CZ.. Táta ale zarytě sleduje program a vždycky mi hlásí, že budou zítra od osmi dávat moooc pěknej film, tak se pak někdy koukám za takovýchto podmínek.. :))

Co máte v plánu na víkend vy??
Chceli byste, abych už dala nový design?? Mám ho připravený, jen nevím, jestli už mám zahodit tenhle...
LeSsUsHkA
 
 

Reklama